czwartek, 7 kwietnia 2011

Pierścień Jurajski w Gminie LiszkiPierścień Jurajski ma około 90 km długości i prowadzi z Krakowa przez Tyniec, Liszki, Alwernię, Rudno, Krzeszowice, Czerną, Paczółtowice, Przeginię, Biały Kościół, Modlnicę, Skałę Kmity, Olszanicę z powrotem do Krakowa. Turysta znajdzie tu moc atrakcyjnych miejsc. Od głównego szlaku odchodzą boczne drogi doprowadzające do ciekawych miejsc, terenów rekreacyjnych, obiektów turystycznych.

W gminie Liszki znajduje się kąpielisko w Kryspinowie, dwa rezerwaty przyrody (przygotowana dla potrzeb niepełnosprawnych Dolina Mnikowska i Zimny Dół, przez który prowadzi geologiczna ścieżka poznawcza), a także dobrze zachowane średniowieczne grodziska. Liczne są starorzecza, nadające się doskonale do rekreacji i wędkowania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza